Deze zondag is dé feestdag van de christelijke kerk. We zingen God lof en horen de verhalen van de eerste getuigen van het lege graf. Verhalen vol verwarring en verwondering.
De daden van God zijn voor ons mensen een maatje te groot. Er is veel verwarring. Een leeg graf, heen en weer rennende discipelen, Maria die er niets van begrijpt en verweesd achter blijft in de tuin. Haar tranen vertroebelen haar blik. Ze verwart de verrezen Heer met de tuinman, tot het moment dat Jezus haar bij haar naam noemt: ‘Maria!' Haar verdriet slaat om in een explosie van vreugde. ‘Meester!’, zo roept ze uit en laat als eerste anderen weten: ‘Ik heb de Heer gezien!’
Al eeuwenlang begroeten christenen elkaar op paasmorgen met de uitroep: ‘De Heer is waarlijk opgestaan!’ We begraven onze doden in het licht van Pasen, opdat zij rusten tot op de dag van de opstanding.